>> Spolehlivý partner pro Vaše datové sítě

Servis a správa sítí

Vzhledem k tomu že za roky naší působnosti v oblasti IT, bezdrátových, metalických a optických sítí jsme nasbírali mnoho cenných odborných i praktických zkušeností, které dále obnovujeme a rozšiřujeme, můžeme Vám nabídnout spolehlivý servis pro správu a výstavbu Vašich datových sítí a rozvodů STA či domovních zvonků.

Kromě servisu, správy a výstavby sítí Vám můžeme nabídnout také měření Vašich síti, díky kterým zjistíte jednak kvalitu provedené práce svých dodavatelů a použitých materiálů, tak také můžete předcházet případným problémům v síti.

Výstavba, servis a správa sítí

MTS4000_small.pngNaše společnost FDLnet.CZ je schopna zajistit veškeré Vaše potřeby týkající se počítačové sítě, od jejího návrhu přes realizaci až po její měření, správu, obnovu a další rozšiřování. Nezáleží na tom, jestli se jedná o síť bezdrátovou, metalickou nebo optickou - se všemi těmito typy sítí máme jako Internet Service Povider provozující vlastní rozlehlou síť bohaté zkušenosti a dokážeme jejich vzájemné užití výhodně kombinovat.

Vedle výše uvedené správy a výstavby sítí jsme schopni Vám zajistit také komplexní služby údržby, správy a servisu Vašeho počítačového vybavení - takzvaný IT Outsourcing neboli externího správce sítě.

Náklady na externí správu sítě jsou vždy individuální, závislé zejména na počtu spravovaných serverů či pracovních stanic, a také na domluvené četnosti návštěv. U menších sítí stojí správa již od několika stokorun měsíčně, takže se Vám rozhodně vyplatí víc, než si platit vlastního IT specialistu.

 

Výhody externí správy sítě od FDLnet.CZ

  • prokazatelná finanční úspora – Externí správy využíváte pouze tehdy, je-li to skutečně potřeba. Neplatíte tak zbytečně vysoké mzdové náklady vlastního IT specialisty.
  • profesionalita – Správu provádějí kvalifikovaní technici se zkušenostmi z více oborů a různých typů sítí, které mohou zužitkovat právě u Vás.
  • flexibilita – Externí správu neprovádí pouze jeden technik, nemůže se tak stát, že Váš správce onemocní nebo odjede na dovolenou a Vaše firma zůstane bez technické podpory. Navíc jsme připraveni na Vaše požadavky reagovat i v řádu několika málo hodin, nebo je řešit vzdáleným přístupem dokonce během pár minut.
  • osobní přístup - Zakládáme si na osobním a individuálním přístupu ke každému zákazníkovi.
  • přenesení zodpovědnosti – Velká část zodpovědnosti za bezproblémový chod software a hardware ve Vaší firmě se přenáší na nás.

 

Výstavba rozvodů chytré STA a domovních zvonků

Protože výstavba počítačových sítí a rozvodů STA nebo domovních zvonků je v základu velmi podobná, můžeme Vám tak nabídnout komplexní řešení rozvodů pro Vaše bytové domy. Pokud jsou tyto domovní rozvody realizovány zároveň s rozvody naší optické internetové sítě FDLnet.CZ, jsou náklady na jejich zřízení navíc velmi zajímavé.

Námi nabízené řešení rozvodů společných televizních antén nazýváme chytrá STA. Chytrou je proto, že kromě rozvodu terestrického pozemního digitálního vysílání DVB-T umožňuje také příjem digitální satelitní televize DVB-S z nejčastěji užívaných družic Astra a Thor/Intelsat (Tip: "Více o satelitní televizi v sekci Televize a Volání"). Díky této chytré STA Vám tak nebudou kazit vzhled Vašeho domu nevzhledné satelitní paraboly za každým druhým oknem, ale stačí pouze jedna centrální parabola na střeše domu, a každý z obyvatel domu má možnost si zvolit jestli mu stačí pozemní vysílání, nebo chce také přijímat programy ze satelitu.

laskomex.png

Aby byly bytové rozvody opravdu komplexní, nabízíme možnost realizace nových domovních zvonků, díky kterým můžete vzdáleně komunikovat s osobou u vchodových dveří a tyto dveře také ovládat / otevírat. Možnosti v této oblasti jsou v dnešní době opravdu veliké, a je tak možné komunikovat nejen hlasem, ale také obrazem, otevírat vchodové dveře nejen na kódy, ale také na čipy nebo karty, atd. Řešení každého domu je individuální, a záleží jen na Vašich potřebách, kterou variantu zvolíte. Rádi s Vámi budeme nejvhodnější řešení konzultovat.

 

Pokud budete mít o naše služby zájem nebo máte nějaké upřesňující dotazy, určitě nás kontaktujte a domluvíme si osobní schůzku, na které vyslechneme Vaše požadavky, zodpovíme dotazy a připravíme Vám individuální nabídku.

Výběr z referencí realizovaných naší společností


Síť FDLnet.CZ - naši síť budujeme již od roku 2002 a za tuto dobu jsme na ní realizovali více jak 5000 bezdrátových, metalických a optických přípojek pro naše zákazníky

STV GROUP a.s. - realizace propojení budov optickým kabelem pro společnost zabývající se ekologickou likvidací munice

Gymnázium Frýdlant - realizace propojení budov gymnázia optickým kabelem, dodávka aktivních prvků počítačové sítě

Technická univerzita v Liberci - realizace datových rozvodů univerzitní sítě při výstavbě nového pavilonu jako subdodavatel

Základní škola a Mateřská škola Bílý Potok - realizace metalických datových rozvodů počítačové sítě a dodávka výpočetní techniky

Základní škola Raspenava - realizace metalických datových rozvodů počítačové sítě a dodávka aktivních prvků počítačové sítě

Mezinárodní Centrum Duchovní Obnovy - realizace metalických datových rozvodů počítačové sítě a bezdrátové Hot-Spotové sítě pro hosty centra, dodávka aktivní prvků počítačové sítě

Město Nové Město pod Smrkem - realizace metalických datových rozvodů počítačové sítě městského úřadu

Úřad práce v Novém Městě pod Smrkem - realizace metalických datových rozvodů počítačové sítě úřadu práce

Sídlištní 1187, 1188; Frýdlant - kompletní realizace nových rozvodů bytového domu zahrnující rozvody STA + SAT, domovních zvonků a metalické počítačové sítě FTTB

Kaplického 1256, 1257, 1258; Frýdlant - kompletní realizace nových rozvodů STA + SAT a metalické počítačové sítě FTTB

Horní Řasnice 232, 233, 234, 235 - kompletní realizace nových rozvodů domovních zvonků a metalické počítačové sítě