>> Největší pokrytí bezdrátového internetu na Frýdlantsku

Bezdrátové připojení

Jedná se o cenově zajímavý způsob připojení k internetu s dostupností jak ve městech, na vesnicích, tak i na odlehlých místech Frýdlantska. Bezdrátové připojení je časově neomezené připojení, které je realizováno pomocí přijímacího zařízení připojeného k pevně nainstalované anténě, od které je třeba přímý výhled na některý z našich přístupových bodů. Pokud je v některém z domů více uživatelů, stačí jedno přijímací zařízení a připojení se k nim rozvede vnitřním kabelovým rozvodem.

Vlastní připojení je realizováno na technologiích pracujících v bez licenčních pásmech 2,4 * 5,6 * 10 nebo 80GHz, kdy pro zajištění maximální dostupnosti a funkčnosti připojení využíváme na instalace pouze námi prověřená zařízení a antény. Naši síť pro bezdrátové připojení budujeme již od roku 2003, proto Vám naše služby můžeme v současnosti nabízet na více jak 200 přístupových bodech - největší pokrytí bezdrátového připojení na Frýdlantsku.

Ceník Bezdrátového připojení 5,6GHz AC, a Kabelového připojení

Moderní bezdrátové a kabelové připojení nabízíme v několika následujících variantách s cenou již od 350,- Kč  za měsíc.

 

Basic

350 Kč

Ekonomické řešení pro nenáročné zákazníky
10/10 Mbps
zřízení přípojky do 1 týdne
první měsíc připojení zdarma Objednat

Standard

500 Kč

Ideální volba pro každého
30/30 Mbps
zřízení přípojky do 1 týdne
první měsíc připojení zdarma Objednat

Individual

od 1000 Kč

Individuální řešení pro náročné a firemní zákazníky
5/5 Mbps
zřízení přípojky do 1-3 týdnů
neomezený přenos dat
vyhrazená rychlost bez agregace Objednat

Cena za zařízení pro připojení v pásmu 5,6GHz se v základním provedení pohybuje kolem 2000 - 2500,- Kč, ale jelikož je naší snahou tuto moderní technologii přiblížit co nejširšímu spektru zákazníků, nabízíme při podpisu dvouleté smlouvy kromě prvního měsíce připojení zdarma také toto zařízení včetně aktivace a montáže za dotovanou cenu 1000,- Kč. V případě připojení dvou a více zákazníků v jednom objektu je zřízení zcela bezplatné, a přijímací zařízení je neustále monitorováno naším dohledovým systémem.

Pro řešení individuálních potřeb zákazníků z řad firem, školských zařízení, městských úřadů, hotelů atd. nabízíme tarifní program Individual, který je "ušit" přesně na míru jejich potřebám, včetně celkového řešení služeb v oblasti IT. Pokud máte zájem o zpracování individuální nabídky, určitě nás neváhejte kontaktovat a rádi Vás navštívíme.

 

Ceník Bezdrátového připojení 5,6GHz (802.11a) a starší 2,4GHz (802.11g)

Bezdrátové připojení technologií v pásmu 5,6GHz a 2,4GHz je dostupné na celém Frýdlantsku včetně odlehlých míst tohoto regionu.

 

Basic

350 Kč

Ekonomické řešení pro nenáročné zákazníky
5/5 Mbps
zřízení přípojky do 1 týdne
FUP 50GB
první měsíc připojení zdarma Objednat

Standard

500 Kč

Ideální volba pro každého
10/10 Mbps
zřízení přípojky do 1 týdne
FUP 100GB
první měsíc připojení zdarma Objednat

Plus

800 Kč

Řešení pro náročné a firemní zákazníky
10/10 Mbps
zřízení přípojky do 1 týdne
bez FUP, neomezený přenos dat
první měsíc připojení zdarma Objednat

Připojení v pásmu 2,4GHz nabízíme jako alternativu v místech, kde není dostupný modernější typ připojení v pásmu 5,6GHz nebo 5,6GHz AC. Cenu za potřebné technologie a zařízení je bez znalosti konkrétní situace předem otížné určit, protože je závislá na mnoha okolnostech (typ zařízení, anténa, držáky, kabely atd.). V obecných případech může být v rozmezí 600 - 2500,- Kč. Konkrétní cenu Vám ochotně sdělí náš technik po zjištění aktuální situace v místě, kde máte zájem připojení zřídit. Na tento typ připojení rovněž nabízíme při podpisu dvouleté smlouvy kromě prvního měsíce připojení zdarma také zajímavé slevy na přijímací zařízení včetně montáže a aktivace zdarma.

 

Jak probíhá zřízení přípojky

Po podání Vaší žádosti o připojení nebo o nezávazné bezplatné zjištění dostupnosti připojení budete v nejbližším možném termínu telefonicky kontaktováni technikem naší společnosti, abyste se domluvili na konkrétním datu a čase, který Vám bude nejlépe vyhovovat pro jeho návštěvu. Následně Vás v dohodnutém termínu navštíví, aby zjistil dostupnost signálu naší bezdrátové sítě a zvolil vhodné umístění přijímací antény. Pokud je v daném místě přijímaný signál na dostatečné úrovni, může v případě Vašeho souhlasu zároveň provést instalaci, nebo si domluvíte náhradní termín, který Vám bude lépe vyhovovat. Vlastní instalace obnáší montáž přijímacího zařízení a antény, natažení datového kabelu do Vámi požadovaného místa, a pokud máte zájem, tak také zprovoznění bezdrátové Wi-Fi sítě po Vašem domě, bytě či kanceláři pro bezdrátové připojení notebooku, telefonu případně dalších zařízení. Dále Vám náš technik kompletně nastaví všechny připojené počítače a zařízení, doporučí, nebo po dohodě také nainstaluje programy pro zabezpečení počítače při práci s internetem, a ihned po dokončení instalace je Vaše přípojka plně funkční - můžete internet ihned používat. Vlastní realizace přípojky trvá většinou 30 - 60 minut, ve výjimečných případech o něco déle. To vše maximálně do 1 týdne od Vaší objednávky!

 

Ceník dalších úkonů

Při užívání internetové přípojky mohou nastat situace, kdy budete potřebovat například přenést připojení na jinou adresu, servisní zásah, nebo něco podobného. Ceny těchto úkonů jsou zahrnuty v následující tabulce.

název služby cena bez DPH cena s DPH
aktivační poplatek, poplatek za zřízení přípojky 826,45 Kč 1000,- Kč
přepojení na nové adrese 247,93 Kč  300,- Kč
servisní práce u zákazníka (1hod) 247,93 Kč 300,- Kč
dopravné (1km) 8,26 Kč 10,- Kč

 

 

 

 

 

Všechny zde uvedené ceny jsou konečné, včetně základní sazby DPH.

GU711_small.png

Při podpisu smlouvy s minimální dobou užívání služby po dobu 24 měsíců není účtován aktivační poplatek, zákazník má nárok na slevu z ceny přijímacího zařízení a první měsíc připojení zdarma.

Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací platné od 1.1.2007.

FUP - Fair Usage Policy se používá u připojení, kde je datové pásmo sdíleno mezi více uživatelů. Jeho smyslem je zamezit tomu, aby jeden uživatel přílišným využíváním svého internetového připojení omezoval ostatní uživatele. V případě přenesení většího množství dat než je stanovený limit dochází k dočasnému omezení rychlosti tohoto uživatele.

Pro bezdrátové připojení klientů jsou použita zařízení s rozhraními fungujícími dle obecně platných technických standardů pro Wi-Fi IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g a IEEE 802.11n.

Tato mapa představuje pouze orientační přehled o pokrytých oblastech bezdrátového připojení a skutečné pokrytí se od zde zobrazeného může mírně lišit. Pro bezplatné zjištění skutečné dostupnosti v místě Vašeho bydliště nebo místě kde byste chtěly připojit, nás prosím kontaktujte, nebo vyplňte formulář níže a my se spojíme s Vámi.


Zobrazit místo FDLnet.CZ: Pokrytí, Bezdrátové připojení na větší mapě

Pokud máte zájem o námi nabízené služby, chcete oveřit dostupnost připojení, nebo máte nějaký upřesňující dotaz, vyplňte prosím kontaktní formulář níže. Děkujeme!

Odeslat poptávku